De eerste tien minuten is Nieuwerkerk oppermachtig en het mag een wonder heten dat het toen niet al 3 of 4-0 voor Nieuwerkerk staat. Nieuwerkerk, nog steeds zonder Stefan van Diest en nu ook zonder Maurice Treffers en Philip den Hartog. Xander Laanen start daardoor in de basis.
De eerste tien minuten zijn voor Nieuwerkerk, maar ze vergeten zichzelf te belonen voor het goede spel en vergeten te scoren. Dan is een oude zegswijze: als je zelf niet scoort, doet je tegenstander dat. Zo ook hier: in de 13e minuut is er een snelle uitval van Foreholte, maar de inzet van de aanvaller van Foreholte gaat via de paal naast. Nauwelijks vier minuten later een voorzet van links van Foreholte en de bal wordt van dichtbij boven Kevin de Geus op de lat gekopt; de rebound wordt hard ingeschoten maar door Kevin de Geus gepakt. Weer drie minuten later valt dan toch de 1-0: uit een corner wordt de bal door Sven Veenstra in geschoten, nadat Nieuwerkerk de bal niet weg krijgt. Lang kan Foreholte niet genieten van de voorsprong, want 2 minuten later wordt Stefan van der Vlegel door Marijn Langhorst de diepte ingestuurd en hij omspeelt zijn man en vindt de verre hoek: 1-1.
Nieuwerkerk heeft het daarna moeilijk om onder de druk van Foreholte uit te spelen. Nieuwerkerk leidt veel balverlies doordat veel spelers ruzie met de bal hebben, maar Foreholte weigert hiervan te profiteren. Tot overmaat van ramp valt in de 40e minuut Jayson Vermeulen geblesseerd uit, zijn vervanger is Rolf van Bommel. Toch komt Nieuwerkerk op 1-2. Het is in de 43e minuut Stefan van der Vlegel die blijft geloven dat hij de bal voor de achterlijn kan binnenhouden en geeft de bal scherp voor. Tygo Letwory kopt de bal binnen.
De tweede helft kan eigenlijk kort worden afgedaan, die is het aanzien van beide kanten niet waard. Door het harde en droge veld zijn er veel blessurebehandelingen, wat het tempo niet ten goede komt. Bovendien gaat Foreholte nog meer de lange bal spelen, maar dat brengt niet echt gevaar voor het doel van Kevin de Geus. Een hoogtepunt is de splijtende pass van Marijn Langhorst in de as van het veld op de sprintende Stefan van der Vlegel. Laatst genoemde werd onreglementair gestopt in het zestienmeter gebied en dus strafschop in de 56e minuut. Tygo Letwory gaat achter de bal staan, zijn inzet wordt door de keeper gekeerd, maar die stompt de bal voor de voeten van diezelfde Tygo Letory die nu wel binnenschiet:1-3, wedstrijd gespeeld.
In de 70e minuut verlaat Kan Hoenderop geblesseerd het veld en in zijn plaats maakt Kevin Kamerbeek zijn opwachting. Foreholte gaat nu nog meer de lange bal spelen maar weinig ballen komen ook aan bij de aanvallers. In de 78e minuut komt Foreholte met 10 man te staan, nadat een speler geblesseerd het veld verlaat en de ploeg door zijn wissels heen is. In de 85e minuut voert trainer Michel van Noort nog twee wissels door: Marijn Langhorst wordt vervangen door Rens Herweijer en Stefan van der Vlegel wordt vervangen door Thijs van der Wal. Het doet de stand niet meer wijzigen. Al met al een nuttige en verdiende overwinning.
Opstelling: Kevin de Geus – Ben Nederpel – Menno Homan – Kas Hoenderop (70 Kevin Kamerbeek) – Rens Blok – Shane van den Engel – Marijn Langhorst (85 Rens Herweijer) – Xander Laanen – Stefan van der Vlegel (85 Thijs van der Wal) – Jayson Vermeulen (40 Rolf van Bommel) – Tygo Letwory